İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Türkiye’de önü en açık olan bölümler

  • Anasayfa
  • Blog
  • Türkiye’de önü en açık olan bölümler
Türkiye’de önü en açık olan bölümler

Türkiye’de önü en açık olan bölümler

Önü Açık Meslekler Nelerdir?

Önü açık meslekler nelerdir? Sorusu üniversite sınavlarının yaklaşmasıyla birlikte sınav öğrencilerinin merak ettiği bir konudur. Meslek seçiminde, o mesleği istemek ve sevmek kadar o mesleğin geleceğine de bakmak gerekir. Peki önü açık meslekler nelerdir? İnceleyelim.

  1. Tıp

En çok tercih edilen bölümler arasında yer alan tıp bölümü, Türkiye’de önü en açık olan bölümlerden biridir. Tıp bölümünü tercih ederek yalnızca doktorluk yapmanız gerekmez, tıp alanını tercih ederek önü açık olan diğer mesleklerden hemşirelik, eczacılık, anestezi uzmanı gibi daha pek çok meslekleri edinebilirsiniz. Son yıllarda şartların getirisiyle bu mesleklere olan ihtiyaç artmıştır.

  1. Terapist

İnsanların karşılaştığı zorlukları yenmede yardımcı olacak olan bu meslek önümüzdeki yıllarda ihtiyaç duyulan mesleklerden biri hâline gelmiştir. Aile ve çocuk terapisti ya da bireysel terapist olabilir ayrıca yüksek lisans düzeyinde eğitim de alarak kendinizi bu alanda daha çok geliştirebilirsiniz.

  1. İş Sağlığı ve Güvenliği Görevlisi

İşçilerin zarar görmesini engelleyen ve onları koruyacak çeşitli prosedürleri hazırlayan bu meslek gelecek yıllarda ihtiyaç olacak mesleklerden biridir. Güvenli çalışma alanları tasarlamak, makine ve hava kalite kontrolü gibi çeşitli görevleri olan İş Sağlığı ve Güvenliği Görevlisinin yıllık maaşı ise 81.300 TL’dir.

  1. Bilgisayar Yazılım Mühendisleri

Teknoloji çağında yaşamamızdan dolayı geleceğin mesleklerinden biri de elbette teknolojik alanda yer alan mesleklerden biri olacaktır. Yazılım Mühendisi olarak hem kendinizi daha çok geliştirebilir hem de iyi bir düzeyde gelir elde edebilirsiniz.

  1. Nükleer Mühendisi

Hem fizikçilerle ortak çalışma alanına sahip hem de nükleer atıkları güvenli bir şekilde atmakla görevli olan Nükleer Mühendisleri gelecekte ihtiyaç duyulan mesleklerden biridir. Nükleer enerjinin giderek önemli hâle gelmesiyle bu mesleğe olan ilgi de artmıştır.

  1. Siber Güvenlik Uzmanı

Bilgisayar ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte güvenliğe olan ihtiyaç da artmıştır. Bu nedenle siber dünyadaki güvenliği sağlayacak olan Siber Güvenlik Uzmanlarına olan ihtiyaç artmıştır. Henüz üniversite bölümlerinde yer almasa da gerekli eğitimlerle kendinizi geliştirebilirsiniz. Önü açık meslekler nelerdir? Sorusunun cevaplarından biri de kesinlikle Siber Güvenlik Uzmanıdır diyebiliriz.