İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Özel Dersin Önemi Özel Ders Almak Neden Gerekli?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Özel Dersin Önemi Özel Ders Almak Neden Gerekli?
Özel Dersin Önemi Özel Ders Almak Neden Gerekli?

Özel Dersin Önemi Özel Ders Almak Neden Gerekli?

Özel Dersin Önemi Özel Ders Almak Neden Gerekli?

Özel ders, hem okuldaki derslerde başarı ve motivasyonu arttırır hem de öğrencinin gelecekteki kariyerini belirlemede etkin rol alır. Derse yapılan yatırım, öğrencinin geleceğine yapılan yatırımdır. Özel ders alanlar, boşuna para ödemiyorlar. Aksine onlar dersleri daha iyi anlamak için pratik yolları kestirme yolları öğrenerek, büyük sınavda milyonların önüne geçiyorlar.

Özel Dersler Özelleştirilebiliyor.

Bu konseptte her öğrencinin kapasitesine göre ders verilebiliyor. Öğrencinin temeline ve anlama yeteneğine göre, bire bir dersler; başarıyı mutlak başarı haline getiriyor.  Sınavları başarmak için zeki olmak değil, sistemli çalışmak yeterlidir. Üstün zekalı olmaya gerek olmadan da özel ders desteği ile en zor sınavlar başarılabilir. Etrafınızda bunun yüzlerce örneğini görebilirsiniz. Öğrencilerin derse ilgisi, ders çalışma motivasyonu ve dikkatini verme isteği farklıdır.  Özel ders alanlar, bu farkları kapatırlar.

Özel Ders Özgürlüktür

Okulda ders alan öğrenciler, tüm sınıfa ayak uydurmak zorundalar, daha ileri gidemezler ve daha geriden takip edemezler. Ama özel ders alanların böyle bir sorunu yok. Öğretmen, öğrenciye göre program belirler ve yürütür. Özel ders almak, öğrenme bozukluğu olan öğrenciler için de çok yararlıdır. Herkes öğrenir ama kimi 10 soru çözerek kimi 50 soru çözerek öğrenir.

 

Özel ders alan öğrenci, bu özel zaman için para ödediğinin farkındadır ve zamanı iyi kullanmayı öğrenir. Ders bitsin de eve gideyim diye düşünmek yerine, hocaya daha fazla soru sorup algımı geliştireyim diye düşünür. Bu tavır, öğrenciyi sınav maratonunda önlere çekecek bir tavırdır.

Özel Ders Özgüveni Arttırır

Özel ders alan öğrencinin öz güveni artar. Soru çözmeye başladıkça ve değişik açılardan bakmayı öğrendikçe dersi daha çok sever, ilgisi artar ve motive olur. Özel ders alan öğrencilerin bir avantajı daha var ki eğitim araçlarını daha dinamik kullanma imkanına sahip olur. Hocasının yönlendirmesi ile tek bir kaynaktan değil onlarca farklı kaynaktan çalışmayı öğrenir. hızlı soru çözme becerisini, bol bol soru çözerek arttırmayı da öğrenir. Sınava girerken koku telaşa kapılmaz. Zaten sınav öncesinde, yüzlerce kez deneme çözmüştür ve bu büyük sınav da onun için basit bir deneme haline gelir.

Özel Ders Bilinçli Ailelerin En Karlı Yatırımıdır

Özel ders; eğitime yatırım yapmayı önemli bulan eğitimli ve bilinçli ailelerin önem verdiği bir yöntemdir. Doğru hocaları seçtiklerinde çocuklarının geleceğinin parlak olacağından da emin olabilirler.  Ders ücretlerini kafaya takmadan, çocuklarının eğitimdeki eksikliklerini tamamlamak için her türlü fedakarlığı gösteren ebeveynlerin bu çabasını gören öğrenci; özel dersin hakkını vermek için daha çok çalışır. Çalışmak başarıyı getirir. Özel ders alanların, özel ders almayan öğrencilerden daima daha başarılı olduğu açıktır. Son 20 yılın istatistiklerine bakıldığında bu sonuç şaşmaz bir doğruyu gösterir: özel ders iyi bir gelecek sunma potansiyelidir. Maddi  imkanı olan her aile çocuklarının geleceğini düşünüyorsa, en iyi üniversitelerde eğitim alma imkanı sunan özel ders ayrıcalıklarından yararlanmalıdır.