İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

İyi Bir Dershane Nasıl Olmalı?

İyi Bir Dershane Nasıl Olmalı?

İyi Bir Dershane Nasıl Olmalı?

İyi bir dershanenin özellikleri nelerdir, iyi bir dershanenin hocaları yetenekli olmalı ve kendi dallarında konuya tam hakim olmakla beraber yeniliğe açık olmaları gerekiyor. Yeni nesil sorularda öğrencilere yardımcı olmalılar ve öğrencinin öğrenip öğrenmediğini denetlemeliler. İyi bir dershane, öğretmenlerini motive etmek için hocalarına iyi maaş verir ve fiziki ortamı öğrencilerin rahatça ders çalışabilecekleri bir ortam olarak hazırlar. İyi bir dershane her yıl öğrencilerinin yarısından fazlasını üniversitelere yerleştirmeyi başarmalıdır. Çünkü lafla peynir gemisi asla yürümez. İyi bir dershane nasıl olmalı? İyi bir dershanenin hocaları öğrencilerine yakın olmalı, eksiksiz bilgi vermeli, öğrencilerin sorularını cevaplayabilmeli ve onların konuları öğrendiklerinden emin olmalı. Gerekirse öğrenemeyen öğrenciye iletişim kanalları ile erişip eksikliklerini tamamlamalı. İyi bir dershanenin hocalarının iyi bir geçmişi olmalı; deneyim başarı önemli parametrelerdir.  

Dershane Yasal Mı?

Kurs veya kurs merkezi etüt merkezi adları altında öğrencilere dersler verilebilir. Öğrencilerin üniversiteye giriş macerasında, onların gerekli donanımlarının sağlanması ile büyük bir hizmet yapılmış olmaktadır. Eski usul dershaneler yasaktır. Ancak kurs-etüt yasak değildir. Kurslar öğrencilere destek için açılırlar. Çünkü üniversiteye yerleşmek kolay, iyi bir yere yerleşmek zordur. Deneyimi olmayan öğrencilerin hayalleri; lise son sınıf bittiğinde ve sınav başladığında genellikle bitiyor. Öğrenci; bu saatten sonra tamirci çırağı da olamıyor. Seyyar satıcılık da yapamıyor.  Liseyi bitirmiş öğrenci ailesinin imkanları fazla ise iş hayatına üniversiteye gitmeden de atılabiliyor ama bu durumu olmayanlar için iyi bir üniversite, para kazanmak ve düzenli bir hayat yaşamak için şart.

Dershanelerin Amacı Nedir?

Dershanelerin ilk amacı; başarılı öğrenciler yetiştirip para kazanmaktır ikinci amacı ise daha çok başarılı öğrenci yetiştirip daha çok para kazanmaktır. Öğrencilerin de hedefi ileride iyi bir işe girip para kazanmaktır. Dershanelerin amacı nedir sorusunun cevabı başarılı öğrenciler yetiştirmek ve bunun üzerinden kazanç sağlamaktır. Herkesin temelde amacı kazanç elde etmektir. Böylece öğrenciler hedeflerine ulaşıyor dershaneler veya kurslar da emeklerinin karşılığı almış oluyorlar. Ancak bu alanda işi çok ciddi olarak yapmak gerekiyor. Her dersin en iyi hocaları ile çalışmak başarının anahtarı. Beşiktaş final dershanesi de her yıl daha da büyüyerek İstanbul'daki en başarılı kurs olma yolunda ilerliyor. Dershanelerde en önemli ikinci faktör iyi bir rehberlik hizmetidir. Rehber hocalar, bu zorlu süreçte öğrencilere destek verir ve yönlendirirler. Rehber hocadan yardım almadan sınava girenlerin başarı şansı daha düşük olur. Onlar ne yapacaklarını tam olarak bilemezler. Sınava hem psikolojik olarak hazır olmak için hem de bilgi açısından tam donanımlı girmek için iyi bir rehberlik hizmeti almalısınız.

İstanbul Beşiktaş Final Dershanesi

Beşiktaş dershane arayışında olanlar; Beşiktaş Final dershanesi ile görüşerek geleceklerine yön verebilirler. Hangi konularda eksiklikleri varsa o konularda en deneyimli hocalardan eksiksiz bir ders alabilirler. Bazı öğrenciler evde Youtube karşısında çalışıp konuyu anladıklarını kesin olarak söylerler ve sınava girdiklerinde soruya bakarak kalem dahi oynatamazlar. Bu öğrenciler yeniden konuya tek başlarına çalışarak değişik hocalardan Youtube kanalı ile ders alırlar sonra soruları beraber çözerler fakat sınava girdiklerinde yine soruları yapamazlar. Bu öğrenciler; kendi kendilerini kandırıyorlar. Değerli zamanlarını yok ediyorlar. Tekrar eden bir kabus gibi seneye yine aynı dersleri aynı soruları çözmeye çalışıyorlar.

 

Sınav geldiğinde de yine aynı fiyasko onları bekliyor. Bu öğrenciler; bu işe tam odaklanıp rehber öğretmenler ve ders hocalarından destek alıp bu sınav engelini aşabilme imkanına sahipken yıllarını boşuna heba ediyorlar. Arkadaşları ise sıkı bir dershane eğitimi aldıkları için neyi nasıl yapacaklarını iyi bildiklerinden sınavda zorlanmadan başarıya ulaşıyorlar. Üstelik dershane parası vermemek için kendini eve kapatan öğrencilerin bir kısmı; 1 yılı boşa geçirdikleri için bu süre zarfında asgari ücretli bir işte çalışma ve para biriktirme şansını da yok ediyorlar. Hem para kazanacakları alanlara yoğunlaşmıyorlar hem de verimli ders çalışma imkanlarından yoksun kalıyorlar. İstanbul Beşiktaş Dershaneleri arayışına girdiyseniz, hemen Beşiktaş Final Dershanesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sistemli Çalışma Ancak Dershane ile Olabilir

Eve kapanarak sistemli çalışmak, herkes için mümkün değildir. Öğrencilerin bir kısmı günde 10 saat çalışır ama verimsiz çalışır. Oysa bu çalışmayı dershanede arkadaşları ve öğretmenleri ile yaparlarsa verimli bir çalışmayı birkaç saatte bitirmiş olurlar. Sistemli çalışmak çok çalışmak demek değildir. Sistemli çalışmak verimli ve programlı ders çalışmaktır. Bu programı kendiniz yaparsanız; büyük ihtimalle uyum sağlayamazsınız.

Dershaneye giderseniz; zorunluluk faktörü devreye girecek ve para verdiğiniz için dershaneye düzenli gideceksiniz. Bu da derslere katılımda süreklilik getirecektir. Üniversiteye girmek için 2-3-4 yıl harcamak hem sizi geride bırakır hem de ailenize gereksiz yük yükler. Bundan kaçınmak için, hedefinize en kısa yol olan dershane kurs eğitimi alarak belli bir disiplin içinde başarıyı elde edebilirsiniz. Zamanınızı boşa harcamak istemiyorsanız, Beşiktaş Final Dershanesine kayıt olarak kendi geleceğiniz için iyi bir şey yapabilirsiniz. Yılınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. İstanbul en iyi yks dershaneleri hangisi merak ediyorsanız İstanbul ilinde en iyi lgs hazırlık kursları, yıllardır öğrencilerini güzel bölümlere yerleştiren deneyimli bir ekipten oluşan Beşiktaş Final Derhanesidir. İletişime geçerek ders ortamını hocaları ve geçmişte sınav kazanmış öğrencileri hakkında bilgi alabilirsiniz.