İnstagram
Telegram
Telefon
WhatsApp
İletişim Bilgileri

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım?

LGS sınavına çalışmak ve iyi bir lisede okumak hayatınızın yönünü belirleyecek. Bunun neden bu kadar önemli olduğunu anlamak için bu yıl yapılan üniversite sınavına bakın! Bu yıl TYT ve AYT sınavları öğrencileri yine şaşırttı. Kimi matematik sorunlarının kolay olduğunu belirtiyor fakat sıralamada öne çıkarmadığından şikayet ediyor. Kimi, eğitim koçlarının kendini denemek için sınava girdiklerini ve boşu boşuna yüksek netler çıkarıp öğrencileri gerilere ittiğinden şikayetçi. Sıfır çeken öğrenci sayısı geçen seneye oranla çok fazla. Bu yıl kolay sorulan matematik soruları gelecek yıl daha zor olacak.

LGS TYT AYT Sınavlarında Nasıl Başarılı Olacağım?

İyi bir temel alırsanız; sağlam katları da çıkabilirsiniz. Çürük bir temele kat çıkılmaz değerli öğrenciler. Korkulu bir kabus olan matematik, fen derslerinde üstün başarı elde etmeniz; Sosyal ve Türkçe testlerinde öne çıkmanız; iyi bir temel gerektiriyor. Hayatınızda iyi şeyler olsun istiyorsanız; bu işe LGS'de yüksek puan alarak başlamalısınız. Başarılı olan insanların 2 beyni yok; onlar da sizin gibi insan. Ancak sizin onlardan farkınız ne olabilir? Eksik çalışma! Programsız çalışma! Bazı konulara hiç çalışmama! Az soru çözme! Rehber öğretmenlerden destek almama! İşte bütün bu sorunlar sizi düşük puanlar almaya mahkum ediyor.

İşin temelini daha liselere geçişte yapılan LGS sınavına iyi çalışarak atmanız gerekiyor.  TYT AYT sınavını Son yıla bırakıp yarım yamalak çalışma ile hiçbir zaman popüler ve iş getirecek bir bölüme girme şansınız yok. O yüzden işi en başından sıkı tutmalısınız. İyi bir lisede eğitim görürseniz; üniversiteye geçişte hiç zorlanmazsınız. Bunun için size destek olacak deneyimli kadrolara sahip bir dershane var. Beşiktaş Final Dershanesi size bu temel eğitimi, en güncel kaynaklarla vermeye hazır. Geleceğinizi sağlam olarak şimdiden inşa etmek sizin elinizde. Bu zorlu yolculuğa tek başınıza çıkmanız sizi başarıya götürmeyecek. Çünkü milyonlarca rakibiniz var. İyi bir lisede okumak; iyi bir üniversitede okumanın kapılarını açar.

O halde 2023 LGS’ye Nasıl Hazırlanmalıyım? sorusu çok önem kazanıyor. Planlı ve programlı çalışmanın yanı sıra çok kıvrak zekalı ve hızlı olmanız gerekiyor. Bu yıl hem TYT hem AYT'de doğru yaptığını sanan birçok öğrenci yaptıklarının yarısının yanlış olduğunu gördü. Aynı şey LGS için de geçerliydi.  Şıklar da birçok öğrenciyi yanılttı. LGS sınavı da çalışmayanlar için çok zor; çalışanlar için basitti. Siz hangi taraftasınız? Sınav çok basitti diyenlerden olmak istemez misiniz? Şimdi LGS sınavında güzel puan almak istiyorum ve çalışmaya hazırım diyorsanız; ilk adresiniz Beşiktaş Final Dershanesi olsun. Gelin ve kaydınızı yaptırın, rakiplerinize fark atarak hem kendinizi sevindirin hem de ailenizi gururlandırın.

LGS'de Kaç Soru Çözmeliyim? Sorusu da öğrenciler tarafından cevap beklenen bir soru.  Eğer iyi bir lisede okuyacaksanız, neden soruların hepsini doğru olarak çözmeyesiniz? Ne tür bir engeliniz var? O sorular sizin çözmeniz için titizlikle ve sizin seviyenizde hazırlanıyor. O halde kendinizi sınırlamayın ve eksik yanlarınızı, bırakın İstanbul Beşiktaş Final Dershanesi tamamlasın. Düzgün bir çalışma programına katılarak soruların hepsini çözmeye odaklanın.

LGS 2023 ne zaman?

4 Haziranda yapılacak olan liselere geçiş sınavında başarılı olmak için ipleri şimdiden sıkı tutmakta yarar var.  Planlı bir çalışma, yeni nesil soruların bolca çözümü; öğrenciye farklı problem çözme yeteneği kazandırma, öğrenciye hızlı anlama kabiliyeti kazandırma ve hızlı test çözdürme gibi sizi ileriye taşıyacak programlarla, LGS sınavına eksiksiz bir şekilde girebileceksiniz. En yeni kaynaklarla ve yeni nesil sorularla sizi deneyimli öğretmenler hazırlayacak.

LGS öğrencisi nasıl ders çalışmalı?

İyi bir lise, başarılı öğrencileri seçer ve alır. Başarılı öğrenciler LGS sınavında yüksek puan alan öğrencilerdir. Bu sınavda tesadüfen kimse birinci olmaz. O yüzden siz henüz 7.sınıfta iken işi sıkı tutarak ve Beşiktaş Final Dershanesinden destek alarak, istediğiniz liseye girebilirsiniz. LGS öğrencisi nasıl ders çalışmalı? Elbette verimli ve başarıya odaklı çalışmalı. Bir dersi anlamadan diğerine geçilmemeli. Bir dersi anladığınız göstermek için o konudan en az 300 adet farklı soru çözebiliyor olmalısınız.  Oyunları sosyal aktiviteleri azaltmalı ve derslere yoğunlaşmalı.  Kendisine rehber olacak iyi bir dershanede ders almalı. Birinci oturumda toplam 50 soru, ikinci oturumda toplam 40 soru sorulan LGS sınavı; dikkatli bir çalışma ile kolayca ve hiç zorlanmadan geçilebilir. 500 puan üzerinden değerlendirilen bu sınavda iyi bir derece yapmak için 450 puanın üzerinde bir puan almanız gerekiyor. Bunu da tek başınıza başaramazsınız; size eğitim öğretim alanında tam destek verecek profesyonel bir dershane lazım. Bu dershane şu anda İstanbul Beşiktaş Final Dershanesi olarak deneyimli kadrosu ile başarılı öğrenciler yetiştirmeye devam ediyor.